„Küzdünk az ellen a gettószellem ellen, amely prepotens módon kigúnyolja 1000 éves hagyományainkat, beszennyezi irodalmunkat, megrontja családi életünket színházakon és művészeteken keresztül. Itt nem gágoghat a jazz, nem tombolhat az erotikus dekadencia, a romboló irodalmi szellem.”
Wolff Károly, a kor befolyásos politikusa, az elnöklete alatt álló Egyesült Keresztény Nemzeti Liga közgyűlésén. (Magyar Hétfő, 1933. április 23.)
„Vajjon a nietzschei Übermensch hogyan tölti be szerepét a mostani Németországban? Az Übermensch hallgat a terror előtt, hallgat a politikában, a művészetben, a tudományban és a társadalomban egyaránt. Minden nemzetnek olyan a politikai megjelenése, amilyent társadalma szempontjából megérdemel. A társadalom pedig csakis a szabadság és a haladás jegyében tudja betölteni hivatását! Szabad egyénekre van szükség, nem pedig Übermenschek-re.„
Wolff Károly, az Egyesült Keresztény Nemzeti Liga közgyűlésén, 1934. május.
A német rádió birodalmi vezetősége a néger-dzsessz-zene eltiltásával kapcsolatban most ellenőrző bizottságot küldött ki, amelynek az lesz a feladata, hogy figyelje a rádióban közvetített tánczenét és megállapítsa, milyen táncokat közvetítenek a német rádióállomások. Kétes esetekben maguk az egyes rádióállomások kérik ki az ellenőrző bizottság véleményét s a bizottsághoz folyamodhat az a zeneszerző is, akinek egyik vagy másik szerzeményeit dzsessz-zenének bélyegezte meg valamelyik helyi rádió vezetősége. Ebben az esetben a zeneszerző fellebbezhet az ellenőrző bizottsághoz és szakvéleményt kérhet. A bizottság döntései kötelező erejűek valamennyi német rádióállomás részére.