A Neue Debrecenische Kunst (NDK) alkotókö-zösség végre elérkezettnek látta az időt arra, hogy páratlan kinccsel ajándékozza meg az arra érdemeseket és érdemteleneket egyaránt (ki-ki eldöntheti, hogy melyik csoportba sorolja önma- gát).
A debreceni művészeti csoport birtokában talál- ható ugyanis az a fantasztikus gyűjtemény, amely egy méltatlanul elfeledett művészettörté- nész bizonyos Dórai Buczy (18?-19?) munkáit, feljegyzéseit, művészettörténeti ok-, és okozat-nyomozati anyagait tartalmazza.
Prof. Buczy életműve egészen új megvilágításba helyezi a különböző stílusok, izmusok létrejöt- tének és térhódításának folyamatait. Olyan ez idáig aljas módon elhallgatott alkotókról és a nevükhöz kapcsolódó csoportosulásokról olvas-hatnak az alábbiakban, akik és amelyek alap- vetően meghatározták a múlt század elején a művészet mindennapjait és jelentős hatással voltak az azt követő évtizedekben kialakuló irányzatokra.
A Dórai-hagyaték ápolóiként a Neue Debreceni- sche Kunst tagjai most akcióba lendülnek és a feledés homályába merült és onnan csak nehe- zen szabaduló festők, szobrászok és költők se- regét megismertetik a világgal, átírva és sutba dobva az akadémikus művészettörténet dogmáit és hazugságait.
Kellemes olvasást!
Dórai Buczy kincsesházának néhány páratlan ékkövét a Neue Debreczenische Kunst RNR666-hoz delegált képviselője már korábban megosztotta olvasóinkkal. Mutasson akkor most példát a gyűjteménybenszereplőMarian Maniasműordító, és a nem szereplő feltaláló, Tihanyi Kálmán.